Aktualijos2022-03-21

Dėl Situacijos Ukrainoje ir Kredito Unijos “Neris” Veiklos

Įtempta geopolitinė situacija Ukrainoje verčia nerimauti ir Lietuvos gyventojus. Žmonės rūpinasi ne tik savo asmens, bet ir finansų saugumu, kreipiasi į uniją su klausimais ką daryti. Dalinamės finansinėmis aktualijomis ir primename į ką svarbu atkreipti dėmesį.

Visų pirmiausia užtikriname, kad Kredito unija „Neris” bei dirba ir paslaugas teikia kaip įprasta. Atkreipiame visų savo esamų bei būsimų narių dėmesį, kad Kredito unija „Neris“ yra LKU grupės narė bei savo veikloje vadovaujasi visais Lietuvos Banko ir LKU nurodymais.

Nerimas dėl indėlių

Pastebėjome klientų nerimą dėl unijoje laikomų indėlių, gyventojai svarsto kas geriau ir saugiau – nutraukti indėlį ir atsiimti pinigus, ar ne. Tokiu įtemptu metu kaip niekad svarbu kaupti finansinį rezervą, o kaupimas unijoje yra saugus. Lėšų saugumo užtikrinimas yra aukščiausias mūsų veiklos prioritetas, todėl klientams nėra pagrindo nerimauti. Primename, kad indėliai, laikomi mūsų unijoje, yra apdrausti valstybiniu indėlių ir investicijų draudimu iki 100 000 eurų vienam indėlininkui. DAUGIAU INFORMACIJOS APIE INDĖLIŲ DRAUDIMĄ.

Grynų pinigų kiekis bankomatuose

Buvo pastebėtas padidėjęs grynųjų pinigų poreikis. Kredito unija “Neris” yra pasirašiusi sutartį su bankomatų tinkle “Medus”. Informuojame jog šiuo metu visas „Medus“ bankomatų tinklas yra pilnai užpildytas. Grynųjų pinigų prieinamumas stabilizuotas ir užtikrintas visoje bankomatų infrastruktūroje. Likite ramūs ir supratingi, pasikliauti tik patikimais informacijos šaltiniais.

Mokėjimai į Rusiją ir Baltarusiją

Informuojame, kad dėl Rusijos vykdomų karo veiksmų Ukrainos atžvilgiu, Europos Sąjunga, JAV ir kitos šalys nuolat įveda naujas sankcijas Rusijai ir Baltarusijai. Kredito unija “Neris” griežtai laikosi sankcijų režimų, todėl nevykdys ir nepriims mokėjimų, jei šie bus susiję (tiesiogiai, netiesiogiai ar per tarpininkus) su į sankcijų sąrašus įtrauktais subjektais, regionais, prekėmis / paslaugomis.

Atkreipiame dėmesį, kad dėl minėtų ribojimų griežtinimo, mokėjimų vykdymas (įskaitant lėšų įskaitymą) gali užtrukti ilgiau negu įprastai, ypač jei mokėjimai yra susiję su Rusija, Baltarusija ar Ukraina. Ilgiau gali būti analizuojamos ir vietinės operacijos.

Tam, kad mokėjimų vykdymas būtų sklandus, prašome iš anksto planuoti mokėjimus, būti pasirengus, kredito unijos prašymu, pateikti mokėjimą pagrindžiančius dokumentus ir informaciją (įskaitant ir informaciją apie verslo partnerį). Atliekant mokėjimus, mokėjimų paskirtyje prašome pateikti išsamią ir tikslią informaciją. Pavyzdžiui, atliekant mokėjimus pagal sąskaitą-faktūrą nurodykite ne tik jos numerį, bet ir prekių galutinį gavėją ar kitą svarbią informaciją.

Finansinė parama Ukrainai ir sukčiavimas

Pinigų plovimo prevencijos kompetencijų centras atkreipia dėmesį, kad dabartine geopolitine situacija gali pasinaudoti ir finansiniai sukčiai. Socialiniuose tinkluose prisidengę fiktyviais paramos fondais, jie gali raginti pervesti lėšas Ukrainai, bet pervedami pinigai gali atsidurti sukčių sąskaitose. Norint to išvengti, rekomenduojama atkreipti dėmesį į kelis paramos gavėjo ženklus, kurie leis įsitikinti, ar jis yra patikimas. Į ką svarbu atkreipti dėmesį:

  • svarbu įsitikinti, ar paramos prašanti organizacija yra registravusi savo veiklą Lietuvoje. Teigiamu atveju pravartu patikrinti, kiek laiko ji veikia. Tokią informaciją galima rasti Valstybinės mokesčių inspekcijos puslapyje ČIA;
  • atkreipkite dėmesį, kurios šalies banke yra paramos gavėjo sąskaita. Norint išvengti valiutos keitimo mokesčių, Lietuvoje veikiančių finansų įstaigų klientams patogiausia pervesti paramą eurais į euro zonos valstybių finansų įstaigose esančias sąskaitas
  • pravartu pasidomėti, ar paramos organizacija jau yra anksčiau teikusi panašią pagalbą Ukrainai; atkreipkite dėmesį į paramos teikimo būdą: pavyzdžiui, jei siūloma  paremti tik kriptovaliutomis,  tai vienas iš signalų atidžiau įvertinti paramos gavėjo veiklą
  • atkreipkite dėmesį į prašomą paaukoti sumą. Jei prašoma itin didelių sumų, tai vienas iš sukčiavimo ženklų;
  • kilus įtarimui, taip pat galima įsitikinti, ar paramos gavėjas viešai skelbia savo veiklos ataskaitas. Mūsų šalies įstatymai reikalauja, kad pasibaigus finansiniams metams, labdaros ir paramos fondai turi viešai pateikti  metinę veiklos ataskaitą.

Pasikliaukite tik patikimais informacijos šaltiniais ir likite budrūs. Jeigu kyla klausimų, nedvejodami pasitarkite su mūsų specialistais.

Dalintis

Dėmesio!

Atidžiai patikrinkite, ar teisingai nurodėte sąskaitos numerį. Mokėjimo operacija yra vykdoma pagal Jūsų nurodytą gavėjo sąskaitos numerį. Neteisingai nurodžius sąskaitos numerį, piniginės lėšos gali būti įskaitytos į kito kliento sąskaitą, net jei gavėjo pavadinimas nurodytas teisingai.