Naujas Bankomatų Tinklas Jūsų Patogumui

Šalies komerciniai bankai ir kredito unijos bei jiems atstovaujanti Lietuvos bankų asociacija (LBA) aktyviai įgyvendina su Lietuvos banku pasirašytą memorandumą dėl grynųjų pinigų prieinamumo didinimo. Šimte Lietuvos vietovių, kuriose iki šiol nebuvo bankomatų, pradedami įrengti ženklu BANKOMATAS.LT bei projektą įgyvendinančių finansų įstaigų logotipais pažymėti bankomatai.

Šalies komerciniai bankai ir kredito unijos bei jiems atstovaujanti Lietuvos bankų asociacija (LBA) aktyviai įgyvendina su Lietuvos banku pasirašytą memorandumą dėl grynųjų pinigų prieinamumo didinimo.

Pernai birželį memorandumą pasirašę finansų rinkos dalyviai susitarė per vienerius metus užtikrinti, kad ne mažiau kaip 90 proc. Lietuvos gyventojų grynųjų pinigų išgryninimo vieta būtų pasiekiama iki 10 km atstumu nuo gyventojų deklaruotos gyvenamosios vietos arba 99 proc. gyventojų – iki 20 km atstumu. Grynųjų pinigų prieigos taškų plėtra pagal finansų sektoriaus ir Lietuvos banko memorandumą sutelkta į vietoves, kuriose gyvena iki 4 tūkst. gyventojų. Įgyvendinus projektą, galimybė išsigryninti pinigus bus prieinama ne mažiau kaip 191 šalies mieste bei miestelyje. Taip pat pagerintos išgryninimo sąlygos: naujieji bankomatai užtikrins užtikrins grynųjų pinigų išėmimą ne tik stambaus, bet ir 10 20 bei 50 Eur nominalo banknotais.

Bankomatus įrengia bendrovė „Worldline Lietuva“. Dauguma jų atsiras prekybos, administraciniuose pastatuose bei jų prieigose. Jau veikiančių ir planuojamų bankomatų sąrašas su adresais paskelbtas interneto svetainėje BANKOMATAS.LT ir, vykstant darbams, bus nuolat atnaujinamas, nurodant konkrečių bankomatų veiklos pradžią, tikslų adresą bei darbo laiką. Prekybos centrų, administracinių pastatų viduje įrengti bankomatai veiks šių įstaigų darbo valandomis, išorėje – visą parą.

Bankų ir kredito unijų klientai čia gali išsigryninti pinigų tokiomis pačiomis sąlygomis, kaip ir iš savo finansų įstaigos bankomatų. Įdėjus į BANKOMATAS.LT bankomatą vienos iš šių finansų įstaigų kortelę, ekrane pasirodys jos klientams įprastas vaizdas.

Šį mėnesį šalyje jau įrengti ir veikia 8 nauji bankomatai: Trakų rajono miesteliuose Aukštadvaryje (Vilniaus g. 15, „Maxima“) bei Rūdiškėse (Trakų g. 10A, „Norfa“), Pajūryje (Šilalės r.) adresu Dariaus ir Girėno g. 43 („Aibė“), Šiaulėnuose (Radviliškio r.) adresu B. Buračo g. 4 („Aibė“), Ežerėlyje (Kauno r.) adresu Kauno g. 18A („Express Market“), Klausučiuose (Jurbarko r.) adresu A. Daugėlos g. 1 („Aibė“), Išlauže (Prienų r.​) adresu Kauno pl. 1 („Express Market“) ir Gruzdžiuose (Šiaulių r.​) adresu Turgaus skg. 6 („Norfa“).

Dalintis

Dėmesio!

Atidžiai patikrinkite, ar teisingai nurodėte sąskaitos numerį. Mokėjimo operacija yra vykdoma pagal Jūsų nurodytą gavėjo sąskaitos numerį. Neteisingai nurodžius sąskaitos numerį, piniginės lėšos gali būti įskaitytos į kito kliento sąskaitą, net jei gavėjo pavadinimas nurodytas teisingai.