Apie Imonės PaslaugasNaujienos2021-03-25Indėlis Kredito Unijoje – Patikima ir Pelninga Taupymo Priemonė

Kviečiame taupyti atsakingai ir pelningai! Indėlių palūkanos ženkliai aukštesnės nei bankuose.
https://neriesunija.lt/wp-content/uploads/Kredito-Unija-Neris-Terminuotas-Indelis-1280x909.jpg
Tendencijos taupymo srityje

 

Jau daugiau kaip metus pasaulį apėmusi pandemija smarkiai pakoregavo tiek gyventojų asmeninius finansus –  pajamas ir išlaidas, tiek ir priimamus finansinius sprendimus.

Pernai metų pabaigoje Lietuvos centrinis kredito biuras Creditinfo atliko tyrimą ir konstatavo, kad, dėl karantino apribojimų priverstinai tekus atsisakyti kelionių, daiktų įsigijimo, lankymosi restoranuose ar pramogų centruose, gyventojai pinigų išleidžia mažiau. Finansų ekspertai tai sieja ir su augančiu gyventojų finansiniu raštingumu bei siekiu atsakingiau valdyti lėšas krizės akivaizdoje. Vienas iš finansų apsaugos būdų – pinigų padėjimas į taupomąjį ar terminuotąjį indėlį.  Tai patvirtina ir neseniai paskelbti Lietuvos Banko duomenys, kad 2020 metais rekordiškai augo indėlių portfeliai Lietuvos kredito įstaigose. Lietuvos Centrinės Kredito Unijos (LCKU) grupės, kuriai priklauso ir Kredito Unija „Neris“, indėlių portfelis, įskaitant ir lėšas mokėjimo sąskaitose, praėjusių metų gale pasiekė beveik 500 mln. Eurų. Nors šie skaičiai liudiją didėjantį poreikį tapyti ir tai daryti pelningai, Lietuvos Centrinės Kredito Unijos ekspertai atkreipia dėmesį, kad net kas antras lietuvis lėšas laiko tiesiog mokėjimo sąskaitoje, o vis dar nemaža dalis gyventojų grynaisiais namuose bei pataria savo pinigus ne tik saugiai laikyti, bet ir pelningai auginti, susikuriant saugų pagrindą nenumatytiems atvejams.

Kaip taupyti saugiai ir pelningai

 

Šiuo metu Lietuvoje aukščiausias palūkanas už terminuotus indėlius siūlo kredito unijos (www.indėliai.lt) LCKU Iždo departamento direktorius R. Šukevičius aiškina: „Gyventojai gali būti tikri, kad žlugus bet kuriam indėlių draudimo sistemos dalyviui, jie atgaus savo lėšas. „Indėlių ir investicijų draudimas“ per 10 dienų grąžins asmeniui priklausančias draudimo išmokas, o indėlininkui tik liks nurodyti, per kurią kredito įstaigą pageidauja jas gauti. Tai, kad įsipareigojimus už kredito unijų indėlininkų lėšas prisiima valstybė, patvirtina teigiamą valstybės ir jos įsteigtų priežiūros institucijų požiūrį į kredito unijų sistemą, jos finansinį pajėgumą ir valdymo kokybę“.

Taupymo atmintinė

 

Patariame, kaip išmintingai elgtis su savo pinigais tokiu sudėtingu, nenuspėjamu pandeminiu laikotarpiu.

  • Atkreipkite dėmesį į infliaciją, t.y. pinigų nuvertėjimą. Net ir nedidėle infliacija gali neigiamai paveikti turimas santaupas.
  • Grynuosius pinigus laikyti namuose yra nesaugu.
  • Dalį pinigų padėję į indėlius, jų tiesiog neišleisite.
  • Kredito Unijose siūlomos palūkanos yra ženkliai aukštesnės nei bankuose.
  • Rinkitės iš jums priimtiniausios taupymo formos- jeigu reikia lankstumo, jums tiks taupomasis indėlis (galėsite nusiimti pinigus pagal poreikį). Jeigu pinigus galite „užšaldyti“ ilgesniam laikotarpiui – uždirbsite didesnes palūkanas.
Share

Dėmesio!

Atidžiai patikrinkite, ar teisingai nurodėte sąskaitos numerį. Mokėjimo operacija yra vykdoma pagal Jūsų nurodytą gavėjo sąskaitos numerį. Neteisingai nurodžius sąskaitos numerį, piniginės lėšos gali būti įskaitytos į kito kliento sąskaitą, net jei gavėjo pavadinimas nurodytas teisingai.