Taupymas Neramiais Laikais – Ką Pravartu Žinoti

Pristatome straipsnį, išspausdintą "Trakų Žemėje" š.m. balandžio 15d. Išsami informacija apie taupymo rizikas ir privalumus.

Prasidėjęs karas Ukrainoje stipriai supurtė daugelio mūsų saugumo pojūtį. Visi susiduriame su nežinomybe, todėl natūraliai kyla mintys peržiūrėti ir savo finansinius įsipareigojimus bei priimti sprendimus, kurie atitinka pasikeitusius poreikius. Svarbiausia – suprasti kokie tie poreikiai dabar yra ir kaip jie gali keistis. Viena aišku, kad gali būti reikalingas finansinis rezervas. Tie, kurie buvo pradėję kurti ar jau susikūrė solidžią „finansinę pagalvę“ jaučiasi užtikrinčiau. Vis dėlto pastebimas ir tarp klientų kilęs nerimas dėl unijose ir bankuose laikomų indėlių; gyventojai svarsto kas geriau ir saugiau – nutraukti indėlį ir atsiimti pinigus, ar kaip tik tęsti taupymą.

Siekdami aptarti, kas būtų palankiausia, pristatysime aktualią situaciją Lietuvoje bei informaciją apie finansinius pasirinkimus bei susijusias rizikas bei pasekmes.

Lietuvoje indėlius galima laikyti bankuose ir kredito unijose. Kredito unijos dažniausiai siūlo didesnes indėlių (ir terminuotųjų, ir kaupiamųjų/taupomųjų) palūkanų normas negu Lietuvos komerciniai bankai. Ekspertų teigimu, spartus indėlių augimas 2021 metais iš ties stebino, tačiau tai sietina su tuo, kad karantino metu gyventojai masiškai atsisakė kelionių ir kitų išlaidų. Prie indėlių augimo prisidėjo ir augantis darbo užmokestis bei stipriai suintensyvėjanti nekilnojamojo turto rinka. Tyrimai rodo, kad pinigus, gautus už parduotą nekilnojamą turtą, gyventojai dažnai dėjo į indėlius, taip pat investavo. Šie metai vėl kelia naujus iššūkius ir verčia ieškoti atsakymų.

SKAITYTI TOLIAU

Dalintis

Dėmesio!

Atidžiai patikrinkite, ar teisingai nurodėte sąskaitos numerį. Mokėjimo operacija yra vykdoma pagal Jūsų nurodytą gavėjo sąskaitos numerį. Neteisingai nurodžius sąskaitos numerį, piniginės lėšos gali būti įskaitytos į kito kliento sąskaitą, net jei gavėjo pavadinimas nurodytas teisingai.