Aktualijos2021-02-25Saugumo Reikalavimai Atliekant Atsiskaitymus Internetu

Stiprinant elektroninių mokėjimų saugumą ir mažinant sukčiavimų riziką, nuo 2021 m. sausio 1 d. Europos Sąjungos (ES) valstybėse įsigaliojo griežtesni reikalavimai. Sėkmingai atsiskaityti mokėjimo kortelėmis perkant internetu galima tik tose elektroninėse parduotuvėse, kurios yra įdiegusios griežtus saugos standartus.
https://neriesunija.lt/wp-content/uploads/Kredito-Unija-Neris-3D-Security-1280x909.jpg

Kad būtų apginti kliento teisėti interesai, atsiskaitant mokėjimo kortele internetu nuo 2021 m. sausio 1 d. nepakanka nurodyti mokėjimo kortelės numerio ir CVV kodo, mokėjimus būtina patvirtinti ir slaptažodžiu bei vienkartiniu saugos kodu, gautu SMS žinute.

Laikantis naujų reikalavimų, Kredito Unija „Neris“ , kaip ir kitos kredito įstaigos, daugeliu atvejų privalės atmesti atsiskaitymus mokėjimo kortelėmis tose elektroninėse parduotuvėse, kurios neįdiegs griežtų saugos standartų. Mokėjimui nepavykus, klientams rekomenduojama pirmiausia dėl situacijos teirautis prekybininko.

Naujieji standartai skirti padidinti internetu atliekamų mokėjimų saugumą ir apsaugoti kortelių turėtojų interesus. Tokiu būdu bus sumažinta mokėjimo kortelių duomenų pasisavinimo ir panaudojimo atliekant neteisėtas pinigines operacijas rizika.

Naujoms taisyklėms įgyvendinti Lietuvoje nustatytas pereinamasis 3 mėnesių laikotarpis:
  1. Nuo sausio 1 d. saugesnio autentiškumo patvirtinimo nereikalaujama elektroninėse parduotuvėse atsiskaitant iki 500 Eur. Taip pat atsižvelgiam į tai, kad ankstesnių nuotolinių elektroninių mokėjimo operacijų, inicijuotų nuo paskutinio karto, kai buvo taikytas griežtas kliento autentiškumo patvirtinimas, mokėjimo operacijų skaičius neviršytų 5 atskirų operacijų iš eilės.
  2. Nuo vasario 1 d. saugesnio autentiškumo patvirtinimo nereikalaujama elektroninėse parduotuvėse atsiskaitant iki 250 Eur, nuo kovo 1 d. – iki 100 Eur.
  3. Nuo balandžio 1 d. įsigalios 30 Eur limitas, o taip pat bendra ankstesnių nuotolinių elektroninių mokėjimo operacijų, inicijuotų nuo paskutinio karto, kai buvo taikytas griežtas kliento autentiškumo patvirtinimas, vertė turės neviršyti 100 EUR.

Šie reikalavimai kol kas negalioja atsiskaitant kortele už Europos ekonominės erdvės (EEE) ribų, kadangi kitos šalys dar neperėjo prie saugesnio apsipirkimo internetu. Griežto klientų autentiškumo patvirtinimo (angl. SCA) standartų taikymas yra nustatytas ES Mokėjimo paslaugų direktyvoje arba PSD2.

„Secure 3D“

„Secure 3D“ – tai nemokama paslauga „MasterCard“ ir „Maestro“ mokėjimo kortelių turėtojams, leidžianti saugiau apsipirkti internetu. Šios paslaugos dėka pakartotinai identifikuojamas mokėjimo kortelės savininkas ir tokiu būdu tapatybė dukart patvirtinama dar prieš prekybininkui pateikiant prašymą autorizuoti mokėjimą, taip sumažinant neteisėtų mokėjimo kortelių panaudojimų skaičių.

Šią technologiją sukūrė „Visa“ ir „MasterCard“ organizacijos, o ją galite atpažinti mokėjimo metu internetinėje parduotuvėje pamatę „MasterCard® SecureCode“ ženklą. Apsipirkimo procesas tokiu ženklu pažymėtoje internetinėje parduotuvėje vyksta įprastai: išsirinkę prekę ar paslaugą turite suvesti savo mokėjimo kortelės duomenis, skirtus atsiskaityti internetu, t. y. kortelės numerį, jos galiojimo datą ir triženklį kortelės saugos kodą (CVC2 arba CVV2). Tai atlikus, sistema Jus automatiškai nukreips į LKU kredito unijų grupės saugaus atsiskaitymo internetu svetainės langą.

Įsitikinę, kad jame visa pateikiama informacija yra teisinga, suveskite savo susikurtą ir tik Jums žinomą slaptažodį. Jei slaptažodis teisingas, sistema Jus nukreips į naują papildomą langą, kuriame dar kartą turėsite patvirtinti savo tapatybę, įvesdami SMS žinute iš Kredito Unijos „Neris“ gautą vienkartinį saugos kodą, sudarytą iš 6 arba 8 skaitmenų. Tik tada Jūsų mokėjimas bus patvirtintas.

Kredito Unija „Neris“ primena, kad prieš atliekant internetinius mokėjimus būtina prisijungti prie saugaus atsiskaitymo internetu programos „Secure 3D“. Mokėjimo kortelių turėtojai, neužregistravę savo kortelių „Secure 3D“ programoje, negalės atsiskaityti saugumo programoje dalyvaujančiose internetinėse parduotuvėse.

Tam, kad Jūsų kortelė būtų registruota saugiems pirkimams internetu, turite elektroninėje bankininkystėje „i-Unija“ pasirinkti:

„Sąskaitos“ -> „Mokėjimo kortelės“ -> „Saugus pirkimas“ -> „Veiksmai“ -> „Registruoti

Informuojame, kad siekiant maksimalios neteisėtų operacijų prevencijos ir užtikrinant pirkimų internetu saugumą, nuo 2021 m. mokėjimo kortelių turėtojai, neužregistravę savo kortelių „Secure 3D“ programoje, negali atsiskaityti tose internetinėse parduotuvėse, kurios dalyvauja šioje saugumo programoje.

Share

Dėmesio!

Atidžiai patikrinkite, ar teisingai nurodėte sąskaitos numerį. Mokėjimo operacija yra vykdoma pagal Jūsų nurodytą gavėjo sąskaitos numerį. Neteisingai nurodžius sąskaitos numerį, piniginės lėšos gali būti įskaitytos į kito kliento sąskaitą, net jei gavėjo pavadinimas nurodytas teisingai.