Aktualijos2023-10-19

Sveikiname su Tarptautine Kredito Unijų Diena

Nuo 1948 metų kiekvieną trečiąjį spalio ketvirtadienį yra švenčiama tarptautinė kredito unijų diena, taigi šiais metais minimas jau 75asis jubiliejus

Šiuo metu pasaulyje veikia daugiau nei 86000 kredito unijų 118-oje šalių. Ši finansinė veikla, turinti ilgametes tradicijas, vienija apie 375 milijonų narių, tad ši kasmetinė šventė  – proga pažymėti svarbų kredito unijų vaidmenį, kuriant galimybes savo nariams ir bendruomenėms, o taip pat pagerbti pradininkų, kurie padėjo pagrindus kredito unijų sėkmei, pasiekimus.

Kredito unijų judėjimas prasidėjo nuo paprastos idėjos: žmonės galėtų pasiekti geresnį pragyvenimo lygį sau ir kitiems, kaupdami savo santaupas ir teikdami paskolas kaimynams ir bendradarbiams. Taigi, kredito unijos remiasi kooperatyvo ar bendruomenės nuosavybės idėja ir pritaiko ją finansams. Su kredito unijomis susiję terminai gali būti painūs. Nepaisant žodžio “kreditas” jų pavadinime, net ir pirmosios kredito unijos paprastai teikė ne tik kredito, bet ir taupymo, o neretai taip pat ir mokėjimo bei draudimo paslaugas. Kredito unijos buvo (ir tebėra) žinomos įvairiais pavadinimais, pavyzdžiui: “liaudies bankai”, “kooperatiniai bankai” ir “kredito asociacijos”. Laikoma, kad dėl ypatingos organizacinės struktūros ir nuosavybės bei pajininkų įtraukimo modelio unijų veikla yra etiškesnė, bendruomeniškesnė ir labiau orientuota į žmogų, nei kitų institucijų, kurios yra labiau orientuotos į verslą.

Lietuvos Banko duomenimis Lietuvoje veikiančios Kredito unijos demonstruoja solidumą:

 

 

 

 

 

 

Skaičiai nemeluoja – kredito unijų sektorius auga!

Šiais metais Lietuvos Centrinė Kredito Unija (LCKU), kurios nariais esame ir mes, Kredito unija “Neris”, savo šventiniame sveikinime cituoja prasmingus Henry Ford žodžius – „Susiburti yra pradžia. Išlikti kartu yra pažanga. Dirbti kartu yra sėkmė“. O mes dar pridėsime – švęsti kartu yra džiaugsmas 😊

Sveikiname kolegas, kitų unijų kolektyvus o taip pat ir  esamus bei būsimus narius su šia gražia švente.

Dėkojame klientams ir nariams už pasitikėjimą, kuris mus įkvepia dirbti ir tobulėti.

Dalintis

Dėmesio!

Atidžiai patikrinkite, ar teisingai nurodėte sąskaitos numerį. Mokėjimo operacija yra vykdoma pagal Jūsų nurodytą gavėjo sąskaitos numerį. Neteisingai nurodžius sąskaitos numerį, piniginės lėšos gali būti įskaitytos į kito kliento sąskaitą, net jei gavėjo pavadinimas nurodytas teisingai.