Naujienos2022-04-28

Parodą “Retrofuturizmas – 2” Remia Kredito Unija “Neris”

Prieš porą metų Molėtuose buvo atidaryta unikali paroda po atviru dangumi „Retrofuturizmas“. Miesto gyventojai ir svečiai teigiamai įvertino šią iniciatyvą, todėl parodos organizatoriai kviečia susipažinti su atnaujinta paroda „Retrofuturizmas-2”.

Balandžio 29d., penktadienį, 13:00 val. ant Molėtų savivaldybės viešosios bibliotekos lauko sienos atidaroma meno paroda „RETROFUTURIZMAS -2“ – tai menininko Ansio Burkės tęstinis 7 tapybos darbų, sukurtų 2020m. ciklas, eksponuojamas po atviru dangumi.

Autorius Ansis Burkė (gim. 1983m.) yra įgijęs architektūros magistro laipsnį Vilniaus dailės akademijoje ir jau daug metų dėsto tapybą VDA ADDAM. Savo laiku dailininkas turėjo antikvariato krautuvėlę, tad daug dėmesio skyrė savo pomėgiui kolekcionuoti įdomius, įmantrius, istoriškai svarbius daiktus. Parodoje “Retrofuturizmas-2” persipina savita projektuotojo-tapytojo-kolekcionieriaus pasaulėžiūra ir atsiskleidžia jo meninės interpretacijos. Apmąstytos, “išieškotos” kompozicijos perteiktos retrofuturizmo stiliuje, kuriam būdingos ateities vizijos, besiskleidžiančios per praeities prizmę.

Paveikslų cikle, kurį žiūrovai galės apžiūrėti ant bibliotekos pastato, adresu Inturkės g. 4,  ateities objektai kūriniuose talpinami XIX a. Vilniaus senamiestyje, arba atvirkščiai- vintažiniai robotai- ateities miestuose. Derindamas senamadiškus ar retro stiliaus objektus su  futuristinėmis technologijomis ar vizijomis, autorius siekia sukelti diskusijas tarp praeities ir ateities, mėgina perteikti jausmines būsenas ir jų aplinkybes. Darbuose utopinės idėjos yra tarsi perkeliamos laike, o tai verčia sunerimti dėl ateities arba nurimti dėl to, ko jau nebus. Arba tiesiog panirti į savo laukimo prisiminimus…

Kaip meninė priemonė darbuose naudojama grafiti žanro elementai. Tai suteikia kontrasto ir urbanistinio pojūčio. Retrofuturizmas -2 tai kokteilis iš: elegancijos, brutalumo, istorijos ir gatvės meno. Autorius komponuoja nesuderinamus dalykus, kurie būdami viename derinyje, sukuria naujus vizualius darinius.

„Tai jau antroji tapybos paroda po atviru dangumi, kurią organizuoja Molėtų rajono savivaldybė ir UAB „Donatelas“. Kadangi parėmėme per karantiną pasirodžiusią pirmąją parodą kuri buvo teigiamai įvertinta molėtiškių, norime ir toliau prisidėti prie šios meno iniciatyvos palaikymo. Šiandienos kontekste šie darbai įgauna naujas socialines ir psichologines prasmes. Galimai atspindi žmonių nuojautas, viltis ir vizijas. Ryškios spalvos ir aktyvios kompozicijos budina ir skatina smalsumą.“, – sako parodos mecenato, Kredito unijos „Neris“ vadovė Kristina Pavliukianec.

Parodos organizatorius – Molėtų rajono savivaldybė ir UAB „Donatelas“, parodos mecenatas – Kredito Unija „Neris“.

Dalintis

Dėmesio!

Atidžiai patikrinkite, ar teisingai nurodėte sąskaitos numerį. Mokėjimo operacija yra vykdoma pagal Jūsų nurodytą gavėjo sąskaitos numerį. Neteisingai nurodžius sąskaitos numerį, piniginės lėšos gali būti įskaitytos į kito kliento sąskaitą, net jei gavėjo pavadinimas nurodytas teisingai.